Bezdrátový obecní rozhlas SARAH III

Digitální bezdrátový rozhlas SARAH III je nejmodernější systém, který zabezpečuje kvalitní a včasnou informovanost občanů. Je vhodný pro rychlé vysílání zpráv v krizových situacích a zároveň slouží k běžnému vyrozumění občanů. Základem systému je vysílací odbavovací pracoviště a neomezený počet přijímacích míst.

Bezdrátový rozhlas se skládá ze dvou základních částí a to z VYSÍLACÍ a PŘIJÍMACÍ.
Základním pilířem systému SARAH III je digitální pult SARAH Multiconnect. Jak již sám název napovídá jedná se o multifunkční zařízení,které slouží k předávání důležitých informací občanům obcí a měst, varování občanů při požárech, povodních a jiných krizových situací.

Další funkce jsou téměř neomezené. Rozhraní Multiconnect totiž zajišťuje napojení jakýchkoliv dalších systémů s náležitou interakcí.

Co vše rozhlas SARAH III umí:

 • Přímé hlášení
 • Hlášení ze záznamu
 • Hlášení přes internet
 • Hlášení do kabelové TV
 • Využití GSM modulu s rozšířeným rozhraním
 • Napojení systému SARAH III do systému HZS JSVV
 • Obousměrný provoz
 • Napojení senzorů (pro sledování hladin řek, měření CO2, tlaku apod.)
 • Využití mapových podkladů pro adresaci venkovních přijímačů
 • Prezentace hlášení na webové stránky obce
 • Vstupy a výstupy (16ks a 16ks) pro interakci s jinými systémy

Ukázka realizace bezdrátového rozhlasu SARAH III

Máte zájem o tento druh rozhlasu? Pošlete nám nezávaznou poptávku!

Další specifikace SARAH III

SOFTWARE „ROZHLAS“

Díky jednoduchému a přehlednému software se stává ovládání a nastavení rozhlasu velice komfortní. Zabezpečení je zde řešeno pomocí přihlašovacího hesla, což přispívá k vysoké ochraně.

Uživatelé zejména ocení tzv. hlášení ze záznamu, kdy pomocí několika málo kliků myši zvládnou nastavit hlášení na několik dnů či týdnů dopředu.Software podporuje všechny často používané zvukové formáty (MP3, WMV, CDA…) rovněž hudbu uloženou na CD a DVD. Pomocí funkce „Přímé hlášení“ lze velmi snadno vyhlásit běžné hlášení. SW instalovaný v PC komunikuje pomocí standardní USB sběrnice s digitálním pultem → rychlá instalace a bezproblémová komunikace.Náš SW dále nabízí export jednotlivých hlášení na webové stránky obce, automatickou zálohu posledních hlášení, psaní a rozesílaní informačních SMS občanům.

VYSÍLAČ SIGNÁLU BEZDRÁTOVÉHO ROZHLASU

 • Vysílače umisťujeme v prostorách OÚ. Signál vysíláme pouze na povolených frekvencích českého telekomunikačního úřadu. Vysílací zařízení je zálohováno pro případný výpadek el.proudu a tím zajišťujeme možné vysílání v krizových situacích (povodně, vichřice, bouřky atd.). Vhodně umístěná vysílací anténa zajistí čistý příjem pro VP.

PŘEVADĚČE SIGNÁLU

 • U velkých měst (velká vzdálenost) nebo u míst s velkou změnou nadmořské výšky (členitý terén, kopce, skály apod.) nemusí vždy vysílaný signál stačit. Před samotnou instalací je nutné provést měření signálu a na základě něj se rozhodnout, zda je potřeba použít převaděč signálu, kterým docílíme kvalitního signálu i v nepokrytých místech. Převaděč signálu je stejně jako ostatní součásti systému zálohován.

NAPOJENÍ DO SYSTÉMU HZS JSVV

 • Při napojení do systému JSVV Vám odpadá nutnost využívat sirénu, která pouze svým specifickým houkáním upozorňuje na nebezpečí. Venkovní přijímače instalované po obci či městě budou mluveným slovem informovat občany na různá nebezpeční.

GSM MODUL

 • Modul umožňuje několik funkcí. Nejdůležitější funkcí je možnost okamžitého hlášení z kteréhokoliv telefonu (po zadání hesla) do jakékoliv lokality. Další funkcí je poslech poslední zprávy. Modul zvládne také rozesílat SMS při krizových situacích.

VENKOVNÍ PŘIJÍMAČ (VP)

 • Venkovní přijímače slouží k příjmu signálu vysílaného z OÚ, dekódují signál a pomocí reproduktorů informace ve formě hudby či mluveného slova šíří do okolí. K venkovnímu přijímači připojujeme 1-4 reproduktory s velmi dlouhou zárukou. Svými parametry jsou nejvhodnější pro reprodukci mluveného slova, nedochází ke zkreslení zvuku a nepříjemnému praskání.
 • Venkovní přijímače navrhujeme na sloupy a lampy veřejného osvětlení. Každý VP je vybaven akumulátorem a inteligentním zdrojem pro nabíjení z veřejného osvětlení. Zdroj zajišťuje pravidelné dobíjení akumulátoru a to v závislosti na okolní teplotě a stavu dobití – tímto způsobem výrazně prodlužuje životnost akumulátoru.

DOMÁCÍ PŘIJÍMAČ

 • Toto zařízení ocení občané v odlehlejších částech obce (například tam, kde není VO, nebo je velmi malá osídlenost), kde není místní rozhlas. Záznamník a možnost změny hlasitosti pomocí dostatečně velkých, barevně rozlišených tlačítek umožňuje starším lidem lehké ovládání a přehrávání hlášení. Domácí přijímač je napájen buď ze sítě 230V (při minimálním odběru) nebo 9V baterií.

TELEFON NEBO MOBIL

 • Při použití GSM modulu se stává každý telefon nebo mobil součásti přijímací části zařízení SARAH. Při vytočení čísla ústředny se vám přehraje poslední hlášení.

KABELOVÁ TV

 • Modul pro propojení bezdrátového rozhlasu a kabelové televize je obrovskou výhodou ve větších městech, kde hluk prostředí nedovolí občanům slyšet hlášení zvenčí v potřebné kvalitě. Zapnutí programu kabelové televize umožní slyšet hlášení přímo z TV.

INTERNET

 • Při exportu hlášení na web, je možno pomocí internetu vyslechnou uložená hlášení přímo z vašeho počítače nebo notebooku.

KOMBINACE VAŠEHO STARÉHO DRÁTOVÉHO ROZHLASU A BEZDRÁTOVÉHO ROZHLASU

 • Finančně velmi výhodná je kombinace vašeho starého drátového rozhlasu a našeho bezdrátového rozhlasu. Zvláště pak je-li alespoň z části funkční a vy budete chtít ozvučit hluchá místa obce nebo nově zastavěné území obce. Starý rozhlas, tam kde funguje, zůstává zachován, přibude vám modul pro připojení k našemu bezdrátovému rozhlasu. Můžete postupně demontovat místa s přetrhaným vedením nebo nefunkčními reproduktory. Výhodou je nové vysílací pracoviště ovládané i přes počítač.

HLÁŠENÍ DO JEDNOTLIVÝCH MÍSTNÍCH ČÁSTÍ

 • Jak již bylo zmíněno, náš systém je velmi variabilní a zvládá hlášení do jednotlivých částí obce, případně do jednotlivých konkrétních míst. Za použití programu může uživatel myší vybrat buď část obce nebo zatrhnout jednotlivá místa pro hlášení (jednotlivé venkovní přijímače).

Bártek Rozhlasy s.r.o.

SÍDLO SPOLEČNOSTI:
Bártek rozhlasy, s.r.o.
Vyšehradská 1349/2
Nové Město
128 00 Praha 2

+420 721 913 503
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PROVOZOVNA:
Bártek rozhlasy, s.r.o.
Podlesí 12
757 01 Valašské Meziříčí

VÍCE O FIRMĚ:
Kariéra