Drátový rozhlas (obecní)

Naše firma nabízí také klasický drátový rozhlas. Vzhledem k použité délce vedení a tím i ztrátám na něm je potřeba použít kvalitní 100V zesilovače (ústředny) a reproduktory. Před instalací drátového rozhlasu je potřeba vyhodnotit všechny nevýhody drátového rozhlasu oproti bezdrátovému (např. nepříznivé počasí k hlášení – blesk může zničit celý rozhlas, vichřice – popadané stromy a sloupy…). Dále pak vypracovat projekt ozvučení s potřebným počtem reproduktorů a na základě něj určit potřebný výkon zesilovače.

 

Drátový rozhlas se skládá ze tří základních částí:

 1. 100V zesilovač

  • Staré a velmi rozměrné zesilovače nahrazujeme malými a výkonnějšími ústřednami, u kterých nedochází ke zkreslení zvuku.

  • Navrhují se na míru každé obci (v závislosti na délce vedení a počtu reproduktorů)

  • Obsahují linkové vstupy i vstupy na mikrofon (záleží na konkrétním typu zesilovače)

  • Jako doplňkové zařízení k zesilovači dodáváme MIX pult, dále také kvalitní mikrofony, hi-fi systémy apod.

 2. Vedení

  • Vedení realizujeme pomocí kabelů CYMYZ (dvoužilový kabel se závěsným lanem), tím je zaručená maximální odolnost vůči počasí a stárnutí vedení. Nedochází k nechtěnému probíjení a častému přetrhávání kabelů.

  • Kabely tahám vzduchem po sloupech, upevňujeme je nerezovými konzoly a pásky.

  • Ideálním řešením vedení rozhlasu je samozřejmě vedení kabelu v zemi, kde je však velmi vysoká cena

 3. Reproduktory

  • Používáme výhradně tlakové reproduktory české výroby opatřené novým kmitacím systémem ,který zaručuje vysokou životnost.

  • Konstruktéři kladli důraz na zvýraznění kmitočtů v rozsahu lidské řeči.

  • Jsou vyrobeny z masívního ABS plastu s odolností proti UV záření. Držák je žárově zinkován, čímž je dosaženo vysoké odolnosti proti korozi.

PROPOJENÍ S PC

Po připojení 100V rozhlasu na PC, se stane rozhlas mnohem variabilnější. Budete moci hlásit jak na přímo, tak i ze záznamu – tzn. hlášení si předem nahrajete a nastavíte datum a čas vyhašeni. Vhodné zejména pro hlášení plánovaných o víkendech a dovolených. Další výhodou je export hlášení na webové stránky obce.

 

PROPOJENÍ S BEZDRÁTOVÝM ROZHLASEM

Finančně velmi výhodná je kombinace vašeho starého drátového rozhlasu a našeho bezdrátového rozhlasu. Zvláště pak je-li alespoň z části funkční a vy budete chtít ozvučit hluchá místa obce, nebo nově zastavěné území obce. Starý rozhlas, tam kde funguje, zůstává zachován, přibude vám modul pro připojení k našemu bezdrátovému rozhlasu. Můžete postupně demontovat místa s přetrhaným vedením nebo nefunkčními reproduktory. Výhodou je nové vysílací pracoviště ovládané i přes počítač.

 

VZDÁLENÉ OVLÁDÁNÍ 100V

Jestliže máte vybudovaný bezdrátový rozhlas a potřebujete k němu připojit drátový rozhlas například v jiné místní části obce,nabízí se modul, který příjme bezdrátový signál, dekóduje ho, zapne 100V ústřednu a začne hlásit.